Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • V Ľudovej jedálni, v priestoroch praktického vyučovania Hotelovej akadémie Jána Andraščíka, sme 4. 7. 2018 privítali a pohostili členov vlády SR spolu s premiérom Petrom Pellegrinim

 • KRÁSNE PRÁZDNINY

 • Slávnostne sme ukončili školský rok 2017/2018

  Slávnostne sme ukončili školský rok 2017/2018

  Do galérie Slávnostne sme ukončili školský rok 2017/2018 boli pridané fotografie.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Prezentovali sme zručnosti pred našimi rodičmi

  Dňa 13. 6. 2018 sme v Centre odborného vzdelávania usporiadali slávnostné rodičovské združenie pre rodičov I. H triedy. Nápoje a koláč boli podávané banketovým spôsobom obsluhy. Spestrením rodičovského združenia bola flambovaná káva, ktorú pripravovali žiaci priamo pred zrakom rodičov. Takto žiaci prezentovali svoje zručnosti získané v prvom ročníku.

  Do galérie Prezentovali sme zručnosti pred našimi rodičmi boli pridané fotografie.

 • Územná súťaž SČK ÚzS

  Územná súťaž SČK ÚzS

  Zaujímavo pripravenú súťaž zorganizoval Územný spolok SČK Bardejov v prostredí futbalového ihriska v dedinke Šiba. V silnej konkurencii stredných škôl z Bardejova a Starej Ľubovne sa družstvo Hotelovej akadémie Jána Andraščíka umiestnilo na ôsmom mieste. Snahou tímu je v ďalšom školskom roku dosiahnuť lepší výsledok, ale najdôležitejšie je vedieť poskytnúť prvú pomoc, a tak zachrániť ľudský život.                           Blahoželáme!

  Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení: 1. kapitánka - Chiara Benková – Rybárová – III. A, 2. Lenka Soroková – I. A, 3. Sebastián Tej – I. A, 4. Alžbeta Marcinová – I. H, 5. Timea Zeleňáková – I. H.

  Pri maskovaní úrazov, ktoré vyzerali veľmi reálne pomáhala naša študentka z III. A Lenka Flešárová a figurantmi v súťaži boli študenti z II. A - Nikola Koščová, Soňa Rusňáková, Kristína Hoľpitová, Viktória Šepitková, Simona Maťašová, Klaudia Orthová, Viktória Hasarová a Patrik Dunčák.  

                                                                    Ďakujeme!

 • Môj projekt pre región

  Po úspechu na krajskom kole stredoškolskej odbornej činnosti v Prešove sa rozhodli študenti odboru manažment regionálneho cestovného ruchu tému prvej svetovej vojny rozpracovať podrobnejšie a prihlásiť do súťaže Môj projekt pre región, kde úspešne reprezentovali projekt Zabudnuté pamätníky vojny na celoslovenskom finále v Banskej Bystrici. Aj keď to dnes nebolo "pódiové umiestnenie", účasť v skupine najlepších je veľký úspech!

  Blahoželáme Samuel Lenárt a Enrik Kurtiš!

 • Aj dnes svojím spevom dotvorili slávnostnú atmosféru oceňovania Pedagóga a žiaka PSK dievčatá z MELODY

  Melody už tradične svojimi hudobnými vystúpeniami spríjemňujú všetky školské, mnohé mestské, ale aj krajské akcie. Aj dnes svojím spevom dotvorili slávnostnú atmosféru podujatia Pedagóg a žiak PSK. Ponúkli v zaujímavom prevedení známu pieseň Happy ending.

  Do galérie Aj dnes svojím spevom dotvorili slávnostnú atmosféru oceňovania Pedagóg a žiak PSK dievčatá z MELODY boli pridané fotografie.

 • Krajské kolo v atletike žiakov a žiačok stredných škôl

  Krajské kolo v atletike žiakov a žiačok stredných škôl realizovala ZŠ Šmeralova v Prešove.

  Našu školu v krajskom kole v atletike žiakov a žiačok stredných škôl dňa 8. júna 2018 reprezentoval Patrik Helmanovský, ktorý vo vrhu guľou obsadil pekné druhé miesto. Blahoželáme!

 • Olympijský týždeň v Hotelovej akadémii Jána Andraščíka

  V dňoch od 21. 5. do 25. 5. 2018 sme v priestoroch našej telocvične a v blízkom okolí realizovali pohybové aktivity a športové hry v mene Olympijského týždňa.

  Pondelok bol venovaný medzitriednemu turnaju vo florbale, v utorok sa uskutočnil turnaj vo futsale,v stredu sme pokračovali 10-minútovým vytrvalostným behom a fitness /Tabata, Aerobick, Core cvičenia/. Vo štvrtok žiaci súťažili vo volejbale zmiešaných družstiev a olympijský týždeň sme ukončili súbojom tried v pentatlhone /hod na cieľ - oštep, beh - prekážková dráha, hod medicinbalom - disk, skok do diaľky, zápasenie - skrotenie Pegasa/ otáčanie okolo koňa bez kontaktu so zemou.

  Celý týždeň sa niesol v duchu hesla Citius, Altius, Fortius" (z lat. "Rýchlejšie, vyššie, silnejšie"), ktoré  vyzýva športovcov vydať zo seba to najlepšie, a ako víťazstvo vidieť už samotné úsilie.

  Olympijským heslom sa stalo roku 1894 v deň založenia MOV. Sám Coubertin je autorom hesla: "Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa!"

  Do galérie Olympijský týždeň v Hotelovej akadémii Jána Andraščíka boli pridané fotografie.

 • Kurz senzorického hodnotenia potravín 2018

  Dňa 7. 6. 2018 sa skončil 3-dňový Kurz senzorického hodnotenia potravín. Kurz je súčasťou odborného vzdelávania v odbore Výživa a šport a každoročne ho absolvujú žiaci II. ročníka.

  V tomto týždni si počas kurzu žiaci osvojili základy jednotlivých metód senzorického hodnotenia, požiadavky na posudzovateľov, prakticky hodnotili a degustovali rôzne potraviny.

  Kurz ukončili testovaním svojich zmyslových orgánov a obdržaním certifikátu.

  Do galérie Kurz senzorického hodnotenia potravín 2018 boli pridané fotografie.

 • Spotrebiteľský seminár a dnešná návšteva z Ministerstva hospodárstva SR Mgr. Katarína Zalaiová z odboru ochrany spotrebiteľa

  Prostredníctvom reálnych príbehov ľudí, ktoré vznikajú pri objednávaní tovaru z internetu, pri reklamáciách, pri preprave leteckou spoločnosťou a iných obchodných stuáciách, upozorňovala pani Mgr. Katarína Zalaiová na omyly, ktorých sa ľudia dopúšťajú a veľakrát sa potom už nedajú riešiť.

 • Okresné majstrovstvá v atletike žiakov a žiačok stredných škôl v Bardejove

  Okresné majstrovstvá v atletike žiakov a žiačok stredných škôl v Bardejove sa uskutočnili dňa 4. 5. 2018 v ZŠ Šmeralova v Prešove.

  Našu školu reprezentovali:

  Patrik Helmanovský vo vrhu guľou získal 1. miesto, v hode oštepom sa umiestnil na 2. mieste.

  Marek Herstek v skoku do diaľky sa umiestnil na 2. mieste.

  Blahoželáme a držíme prsty obom chlapcom v Krajských majstrovstvách v atletike, ktoré sa uskutočnia dňa 8. 6. 2018 v Prešove.

 • Dnes sme sa lúčili s našimi maturantmi z tried IV. A, IV. C, V. H, V. G

 • Úspešní maturanti získali certifikáty v programe OMEGA - podvojné účtovníctvo. Gratulujeme!

 • Dňa 16. 5. 2018 sa v okresnej knižnici D. Gutgesela v Bardejove konala vedomostná súťaž Maturita v knižnici. Našu školu zastupovalo 3-členné družstvo dievčat z 3. A triedy: Stanislava Sobeková, Kristína Chomová a Iveta Mihalčinová.

  Do galérie Dňa 16. 5. 2018 sa v okresnej knižnici D. Gutgesela v Bardejove konala vedomostná súťaž Maturita v knižnici boli pridané fotografie.

 • V dňoch 25. 4. a 26. 4. 2018 prebiehala v našej škole praktická maturitná skúška pre študijný odbor Výživa a šport, ktorá pozostávala z dvoch častí. Písomná časť maturitnej skúšky trvala 90 minút. V druhej časti žiaci prakticky predviedli ukážky tréningových jednotiek s vybraným cieľom pohybových schopností a zručností.

  V dňoch 25. 4. a 26. 4. 2018 prebiehala v našej škole praktická maturitná skúška pre študijný odbor Výživa a šport, ktorá pozostávala z dvoch častí. Písomná časť maturitnej skúšky trvala 90 minút. V druhej časti žiaci prakticky predviedli ukážky tréningových jednotiek s vybraným cieľom pohybových schopností a zručností.
 • Praktické maturitné skúšky 2018 - odbor hotelová akadémia

  Praktické maturitné skúšky 2018 - odbor hotelová akadémia
 • Praktické maturitné skúšky 2018 - odbor čašník

  Praktické maturitné skúšky 2018 - odbor čašník

  Do galérie Praktické maturitné skúšky 2018 - odbor čašník boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Hotelová akadémia Jána Andraščíka, Pod Vinbargom 3
  Bardejov
  Úradné hodiny:
  administratíva, sekretariát školy, ekon. úsek:
  7,30 - 15,30 hod.
  Recepcia školy: 6.30 - 20.30 hod.
  skola@habj.sk
 • +421/054/472 24 90
  +421/054/488 51 26 /vrátnica/
  +421/054/472 38 30 /sekretariát/
  fax: 054/472 24 90

Fotogaléria školy