Zahraničná spolupráca

Nadpis

Naši študenti s nemčinou po Európe

Žiaci Strednej odbornej školy ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána Andraščika majú možnosť zúčastniť sa zahraničnej praxe v Nemecku a Taliansku. Počas praxe študenti kominukujú v nemeckom jazyku, pomáha im to zdokonaliť sa v odbornosti, poznávať kultúru iných krajín, gastronómiu a prírodné krásy týchto krajín. Po skončení študia  im táto skúsenosť otvára širšiu škálu možností uplatnenia sa na trhu práce v rámci Európskej únie.

Mnohých láka aj Švajčiarsko

Švajčiarsko ponúka naším študentom 4-mesačnú odbornú stáž, ktorá je spojená so štúdiom gastronómie a hotelierstva. Na profesionálnej úrovni sa žiaci zoznámia so somelierstvom,  dekantovaním vína a slávnostným stolovaním. Táto príležitosť je pre nich veľkým prínosom v odbornosti a komunikácii v nemeckom jazyku.

A čo tak prax pri mori, kde nie je žiadna rečová bariéra?

Novinka v roku 2018 - Chorvátsko

Od roku 2018 dostali žiaci novú príležitosť absolvovať prax v Chorvátsku. Prax sa vykonáva na výletnej lodi, kde sa podávajú nápoje, ponúkajú chorvátske suveníry a obsluhujú hostia počas výletov. Prekrásne pobrežie Jadranského mora prináša aj mnoho zážitkov a poznávanie špecialít a kultúry nám blízkej krajiny.

Pobrežie, slnko a krásne more sú balzamom na dušu aj pre našich študentov počas praxe v Chorvátsku.

Nemecko-Bavorsko Severné Nemecko Taliansko
Grécke ostrovy Cyprus Francúzsko