6444 K čašník, servírka

NJ

áno

yes

Žiak sa pripravuje na jednoduchú a zložitú obsluhu hostí v zariadeniach spoločného stravovania (reštaurácie, hotely, bary, bistrá, chaty a pod.) pri bežných prevádzkach ako aj pri slávnostných príležitostiach, uviesť hostí a poskytnúť pomoc klientom pri výbere z jedálneho lístka, pripravuje miešané nápoje aj podľa vlastných receptúr, vie pripraviť jednoduché jedlá, minútky, šaláty, a múčniky, dokončuje jedlá pred hosťom a pripravuje tabule na slávnostné príležitosti. Učí sa pripraviť pracovisko a ovláda všetky práce spojené so stolovaním. Vie prijímať jednoduché a zložité objednávky, podávať informácie o jedlách a nápojoch, poskytovať odbornú inštruktáž pri servírovaní špeciálnych pokrmov a nápojov, ovláda zásady vedenia administratívy a účtovania v prevádzke, vie účtovať na kontrolnej pokladnici, inkasovať tržby, písať jedálne lístky, čapovať a ošetrovať nápoje, ošetrovať a skladovať potraviny a používané predmety (poháre, nádoby, príbory a pod.).

Absolventi sa uplatnia v pracovných pozíciách ako účtujúci čašník, servírka, hlavný čašník, servírka, barman, prevádzkar, vedúci závodu spoločného stravovania, súkromný podnikateľ v oblasti cestovného ruchu a spoločného stravovania. Ovláda cudzí jazyk.

Učebný plán

Čašníčky pri prezentačných aktivitách

Úspešná škola

• Slovak Barista cup junior 2017 Piešťany - 3. miesto, Najlepšia technika,
  • Slovak Barista cup junior 2017 Námestovo - Najlepšia technika mlynčeka,
  • Slovak Barista cup junior 2017 Bardejov - 3. miesto,celoslovenská súťaž,
  • Eurocup Prešov - 1. miesto v jednotlivcoch, medzinárodná súťaž absolútny víťaz, 1. miesto v kategórii „ before dinner drink “,
  • Eurocup Prešov 2017 - 1. miesto v kategórii Fancy soft drink, 2. miesto v kategórii jednotlivcov v rámci celej súťaže, medzinárodná súťaž,
  • Carpatia cup (carving) - 1.miesto v kategórii hotový výrobok a zlaté pásmo v kategórii vyrezávanie do melóna,
  • Môj nápad pre región - 1. miesto, krajské kolo,
  • Môj projekt pre región -1. miesto a 3. miesto, celoslovenské kolo,
  • Top turistická destinácia Slovenska, Nitra - 1.miesto,celoslovenské kolo,
  • Stredoškolská odborná činnosť - 1. miesto krajské kolo, 4. miesto celoslovenské kolo,
  • Cena Michala Bosáka - medzinárodná súťaž, postup medzi 10 najlepších,
  • Okresné kolo Hviezdoslavovho  Kubína - 2. miesto v kategórii poézia,
  • Majstrovstvá okresu v stolnom tenise - 1. miesto družstvo dievčat,
  • Majstrovstvá okresu v bedmintone - 1. miesto , družstvo dievčat,
  • Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu -   1. miesto , družstvo dievčat,
  • Majstrovstvá okresu vo florbale - 1. miesto, družstvo dievčat,
  • Futsal chlapcov -1. miesto, krajské kolo a veľa iných športových úspechov.

Škola zabezpečuje dobrovoľnú zahraničnú odbornú prax v krajinách:

• Nemecko, Taliansko, Švajčiarsko, Chorvátsko.

U nás si môžeš urobiť pod vedením odborníkov z praxe tieto kurzy s certifikátmi:

• animátorský,
  • sprievodcovský,
  • barmanský,
  • baristický,
  • carvingový,
  • kurz kondičného trénera.

Vo voľnom čase ti ponúkame :

• krúžky, hudobné zoskupenie Melody, odborné súťaže, odborné exkurzie, odborné prednášky, charitatívnu činnosť, spoločenské akcie, športové súťaže, výlety a iné.