Úspešní absolventi

Naši absolventi sa úspešne uplatňujú v rôznych oblastiach

a na ich úspechy sme právom hrdí.

Martina Pangrácová

Absolventka  študijného odboru hotelová akadémia

Následne absolventka vysokoškolského štúdia v odbore nemecký jazyk. Po ukončení štúdia začala svoju kariéru vo Švajčiarsku. Pracovala v jednom z najlepších rezortov v Zermatte - „Best Western Plus Alpen Resort Hotel**** „ Zermatt ako recepčná. Plná nových skúseností odchádza z hôr do veľkomesta a pracuje ako rezervačný agent  „Swisshôtel Le Plaza****S„ Basel. Dnes prezentuje hotel a koordinuje rezervačný systém  v Swissôtel Le Plaza****S Basel.

Štefan Pillár

Absolvent študijného odboru čašník, servírka

Po ukončení štúdia pracoval v Nemecku vo svojom odbore. Odtiaľ sa vracia na Slovensko do Bratislavy a pracuje ako  hlavný čašník v pivárni  „Kolkovňa Eurovea„ v Bratislave. Počas pôsobenia v tomto podniku v roku 2018 vyhráva titul Pilsner Urquell Master Bartender.

František Mihaľ

Absolvent študijného odboru  hotelová akadémia

Úspešný podnikateľ v odbore gastronómia. Majiteľ firmy F & M CATERING v Bardejove, ktorá organizuje spoločenské večierky, recepcie, bankety, otváranie pobočiek, uvítacie akcie a mnoho iných. Takéto udalosti sú nemalou vizitkou kvality a prestíže firmy a uľahčuje im úlohu hostiteľa.

Matúš Kravec

Absolvent študijného odboru čašník, servírka

Po ukončení štúdia pracoval ako čašník v zahraničí. Svoje skúsenosti zo zahraničia využil ako barman v  5–hviezdičkovom hoteli  Royal Palace, Turčianske Teplice.

Prišiel čas na zmenu, prišla výzva, ktorá ho posunula pracovne do Čiech. Matúš prijal ponuku a pracuje ako prevádzkar  Vodného sveta Grandhotela Tatra, Velké Karlovice, Zlín.

Stanislav Čekan

Absolvent študijného odboru hotelová akadémia

Po ukončení štúdia pracoval ako čašník v Nemecku  v reštaurácii Valzner Weiher v Norimberku a v hoteli Lisl v Hohenschwangau. Počas pôsobenia v Nemecku získal veľa cenných skúseností a zručností vo svojom odbore. Vo svojej profesionálnej kariére pokračoval v Rakúsku, kde objavil čaro kaviarní, kávy a múčnych špecialít. Samotná Viedeň sa stala  miestom jeho  pôsobenia, kde  žije spolu s rodinou a pracuje už 8 rokov ako hlavný čašník v známej kaviarni „Hofburg„.

Táto kaviareň je súčasťou zámku „Hofburg“ niekdajšej  zimnej rezidencie cisárovnej Sisi a panovníkov rodu Habsburgovcov.